Tıbbi Birimler

Ana Sayfa / Diyaliz Ünitesi

Diyaliz Ünitesi

Diyaliz Ünitesi

Diyaliz merkezimiz yeni hizmet binamızda 17 normal, 1 HCV (+), 1 HBs (+) ve 1 adet yedek olmak üzere toplam 20 adet Fresenius marka diyaliz cihazı ile hizmet vermektedir.

Hemodiyaliz işlemi, çoğu kez yüksek tansiyon ve şeker hastalığının komplikasyonu olarak meydana gelen, böbrek yetmezliklerinde vücutta biriken zararlı maddelerin hasta kanı ve diyaliz solüsyonunun yarı geçirgen bir zar tarafından ayrıştırılması ile kanın zararlı maddelerden temizlenmesi esasına dayanır.

Diyaliz merkezimizde kullanılan sentetik membran buharla sterilize olup alerji riski düşüktür, uygulanan bikarbonatlı diyaliz solüsyonları ile vücuttaki zararlı maddeler güvenli ve verimli bir şekilde uzaklaştırılır.

Diyaliz ekibimiz; diyaliz eğitimi almış uzman hekim, konsültan nefrolog, sorumlu hekim, dahiliye uzmanı (aylık kontrol), diyaliz hemşireleri, psikiyatri uzmanı, diyetisyen, teknisyen ve yardımcı personellerden oluşmaktadır.

Diyetisyenimizin hazırladığı kişiye özel yiyecek ve içecekler hastane mutfağımızdan temin edilir.

Diyaliz merkezimiz; Avcılar, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Başakşehir, Bahçeşehir bölgesindeki Emekli Sandığı, Bağ-Kur, SSK ve özel diyaliz hastalarına hizmet vermekte ve hastanemize ulaşımları servis araçlarımızla sağlanmaktadır.

Doktorlar

Bu Birime Bağlı Doktorlar

444 2 999